Hakkımızda

KONBAŞ Ambalaj Sanayi A.Ş. 1952 yılında İstanbul’da Türkiyenin ilk meşrubat sanayicilerinden olan Hüseyin Başarır tarafından meşrubat sanayi için taçlı kapsül üretmek amacı ile kurulmuştur.

Kurulduğu 1952 yılından beri Türkiye’nin daima önde gelen taçlı kapsül üreticilerinden biri olan KONBAŞ Ambalaj Sanayi A.Ş. yapmış olduğu yeni yatırımlarla ülkemizin en modern “Şişe Kapsül Fabrikası” haline gelmiştir. Üretimden başlayarak tüketime kadar devam eden, en iyi kalite anlayışı içinde dolumculara en iyi hizmeti vermeyi bir ilke haline getiren KONBAŞ Ambalaj Sanayi A.Ş. çalışmalarını 1993 yılı sonuna kadar Topkapı’da kurulu olan fabrikasında sürdürmüş olup, 1994 yılı başında Çatalca’daki 13 bin metrekare alan üzerine kurulu 6 bin metrekare kapalı alana sahip yeni fabrika binasına taşınmış, üretimine bu yeni ve modern binasında devam etmektedir.

KONBAŞ Ambalaj Sanayi A.Ş. meşrubat, bira, madensuyu ve meyve suyu şişeleri için dünya standartlarına uygun ve Coca-Cola, Pepsi Cola gibi dünyanın dev meşrubat firmalarının laboratuvar onayından geçmiş taçlı kapsülü hatlarında yılda 3 milyar adedin üzerinde taçlı kapsül üretim kapasitesine sahiptir.KONBAŞ Ambalaj Sanayi A.Ş. ürünleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 06.01.2015 tarihli TR-34-K-053391 kayıt no.lu İşletme Kayıt Belgesi ile üretilmektedir.