HAKKIMIZDA

Yönetİm Kadromuz

Z

POLİTİKAMIZ

i

SERTİFİKALARIMIZ

KONBAŞ Ambalaj Sanayi A.Ş. 1952 yılında İstanbul’da Türkiyenin ilk meşrubat sanayicilerinden olan Hüseyin Başarır tarafından meşrubat sanayi için taçlı kapsül üretmek amacı ile kurulmuştur.

Kurulduğu 1952 yılından beri Türkiye’nin daima önde gelen taçlı kapsül üreticilerinden biri olan KONBAŞ Ambalaj Sanayi A.Ş. yapmış olduğu yeni yatırımlarla ülkemizin en modern “Şişe Kapsül Fabrikası” haline gelmiştir. Üretimden başlayarak tüketime kadar devam eden, en iyi kalite anlayışı içinde dolumculara en iyi hizmeti vermeyi bir ilke haline getiren KONBAŞ Ambalaj Sanayi A.Ş. çalışmalarını 1993 yılı sonuna kadar Topkapı’da kurulu olan fabrikasında sürdürmüş olup, 1994 yılı başında Çatalca’daki 13 bin metrekare alan üzerine kurulu 6 bin metrekare kapalı alana sahip yeni fabrika binasına taşınmış, üretimine bu yeni ve modern binasında devam etmektedir.

KONBAŞ Ambalaj Sanayi A.Ş. meşrubat, bira, madensuyu ve meyve suyu şişeleri için dünya standartlarına uygun ve Coca-Cola, Pepsi Cola gibi dünyanın dev meşrubat firmalarının laboratuvar onayından geçmiş taçlı kapsülü hatlarında yılda 3 milyar adedin üzerinde taçlı kapsül üretim kapasitesine sahiptir.KONBAŞ Ambalaj Sanayi A.Ş. ürünleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 06.01.2015 tarihli TR-34-K-053391 kayıt no.lu İşletme Kayıt Belgesi ile üretilmektedir.

YÖNETİM KADROMUZ

Yönetim Kurulu Başkanı 

Haldun BAŞARIR


Yönetim Kurulu Üyeleri 

Serdar BAŞARIR & A. Jale ŞAHİNER


Genel Müdür 

Serdar BAŞARIR


Muhasebe Müdürü 

Meliha ŞENKUL


Üretim Müdürü 

Murat ŞENOL


Kalite Kontrol Şefi 

Murat BALTACI

POLİTİKAMIZ

Kalite Politikamız

Şişeler ve kavanozlar için metal kapak üreten, Konbaş’ın kalite politikası, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, rekabet koşulları içinde müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki ihtiyaç ve beklentilerini yerine getirmek ve sürekli iyleştirme sağlamaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için stratejilerimiz;

• Tüm KONBAŞ çalışanları olarak el ele vermek,
• Kaliteye öncelik vermek ve kaliteyi sürekli geliştirmek,
• Kalite için insan faktörüne önem vermek, eğitimi ön planda tutmak,
• Kaliteli mamul için, kaliteli hammadde ve yardımcı malzemeyi kullanmak,
• Yüksek kaliteye ulaşabilmek için, teknolojik gelişmeleri takip edip, uygulamak,
• Verimliliği arttırarak maliyeti iyileştirmek.

KONBAŞ çalışanları olarak, TÜRKİYEDE SADECE KONUSUNDA İLK OLMAKLA DEĞİL KALİTEDE DE İLK OLMAKLA ÖVÜNÜYORUZ.

Entegre Yönetim Sistemi (EYS) Politikamız

Sürdürülebilir ve gelişmeye açık bir gelecek için, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, rekabet koşulları içinde şişeler ve kavanozlar için metal kapak üreten KONBAŞ’ın yapabilirliğini dikkate alarak oluşturulan entegre yönetim sistemi politikasını hayata geçirmek tüm yönetim kademeleri ve çalışanların ortak sorumluluğudur.

Politikamızı etkin olarak hayata geçirmek için, yasal gereklilikleri ve müşterilerimizin isteklerini karşılayan entegre yönetim sistemini kurup, sürekli iyileştirerek işleteceğiz.

KONBAŞ EYS politikasını tüm çalışanlarına duyuracak toplumla paylaşıma ve kamuoyu görüşüne açık tutacaktır.

KONBAŞ EYS politikasının temel esasları aşağıda sıralanmıştır;

• Ürünlerimizle ilgili yasal gereklere ve müşteri şartlarına uymak,
• İş sağlığı ve güvenliği, çevre ve gıda konusundaki Ulusal Mevzuata ve Entegre Yönetim Sistemi standartlarına uymak.
• Çalışanlarımızın kalite, çevre, iş güvenliği ile gıda hijyeni bilinçlerini sürekli yüksek tutmak
• Kirliliği önlemek için, geri dönüşümlü ambalaj ve malzeme kullanımına önem vermek ve atıkların kaynağında ayrıştırılmasını ve değerlendirilmesini, uygun şekilde bertarafını sağlamak,
• Enerji ve doğal kaynakları mümkün olan en az tüketim oluşturacak yöntemle kullanmak,
• Kazalara sebebiyet verebilecek tehlikeli ortamların oluşmasını engellemek ve mevcut tehlikeli ortamları ortadan kaldırmak veya etkilerini en aza indirecek kontrol sistemlerini kurmak,
• Tüketici sağlığını etkileyebilecek, gıda hijyenini bozacak olumsuzlukları önlemek ve/veya kontrol altında tutmak
• Acil durumlar için hazırlıklı olmak ve risklerini en aza indirmek,
• Tedarikçilerimizi, taşeronlarımızı ve ziyaretçilerimizi kanunlara, KONBAŞ’ın Entegre Yönetim Sisteminin yöntem ve ilkelerine uymaları konusunda teşvik etmek.

Bu doğrultuda, gerek KONBAŞ çalışanları, gerekse tedarikçimizden müşterimize kadar tüm paydaşlarımızın üzerine düşen görevleri tam ve eksiksiz yapması için gereken işbirliğini sağlayacağız.

SERTİFİKALARIMIZ